Jdi na obsah Jdi na menu
 


The 82nd Academy Awards

14. 3. 2010

V noci na pondělí našeho času proběhlo další předávání nejvýznamnějších filmových cen - Oskarů. Večer to byl příjemný, se spoustou dojemných projevů a poděkování. Pojďme si v rychlosti vyzdvihnout vrcholy a překvapení.

Hosty letošního ročníku byli Alec Baldwin a Steve Martin. Jak už je úkolem každého hosta, i tito dva si připravili plné rukávy urážejících vtípků, na nikom z přítomných nenechali nit suchou a i když tento druh (urážející) zábavy nemusím, s těmito dvěma jsem byla celou dobu v kolenech (smíchy). Co si pamatuju do teď, je jejich poznámka k Zacu Efronovi a Tyloru Lautnerovi: ,,Chlapci, pořádně se na nás koukněte, takto budete vypadat za pět let.'' :D (no dobře, laciné, ale musíte uznat, že je to vtipné :) )

Úvodní číslo ale nepatřilo těmto dvěma, ale postaral se o něj miláček Neil Patrick Harris. Všichni již nějaký ten pátek víme, že Neil umí dobře zpívat a těšíme se na něj v Glee (jupí!), takže jsem s ním představujícím nejvýznamnější nominované a hosty neměla sebemenší problém. Jen je to trošku změna oproti loňskému roku, kdy si taneční a pěvecké číslo vzal do parády sám Hugh Jackman, který také hostoval. Ale viděla jsem pouze tyto dva ročníky, takže nemůžu posoudit, co je častější verze.

K poctě si letošní ročník vybral žánr hororů. Sestřih nebyl příliš strašidelný, ale já si z hrůzou uvědomila, že jsem 3/4 těch filmů viděla. :) To byly časy, kdy jsem upřednostňovala horory před komediemi, to už je dávno...

Z hvězdných předávačů cen stojí za zmínku velmi nervózní Miley Cyrus, která to sváděla na první účast na akademickém pódiu, Cameron Diaz a Steve Carell, kdy mu Cameron řekla Jude (pozn.: Jude Law), i když nevím, jestli to byl omyl nebo to tak měli schválně ve scénáři, každopádně to působilo poněkud rospačitě. Bezkonkurenčně nejlepší byl ale Ben Stiller, který předával sošku za make-up a na jeviště přišel převlečený za Avatara. A úplně mě dostala jeho věta: Je skvělé, že jsem převlečený za Avatara, ale Avatar nemá v této kategorii ani nominaci. :D

Výherci si sošku určitě zasloužili, i když jsem spoustu filmů neviděla. Monique jsem raději přetočila, stačil mi její proslov na Emmy, ale u Sandry jsem pár slz uronila. Velmi zasloužená byla také soška pro Christopha Waltze za jeho výkon v Inglourious Basterds. Vítězný film The Hurt Locker jsem neviděla a ani mě neláká, takže nemůžu posoudit, zda vyhrál poprávu, ale předpokládám že ano, protože si domů odnesl celkem 6 Oskarů.

A to nejdůležitější na závěr - róby našich krásných hollywoodských dam. :) Jako každý rok i zde se objevily skvostné šaty (Penelope Cruz, Cameron Diaz, Demi Moore a pro mě absolutní vrchol dokonalosti na Rachel McAdams), ale i řekněme méně lichotivé kousky (Miley Cyrus, Jennifer Lopez, Sandra Bullock a hlavně Sarah Jessica Parker - wtf?!).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář