Jdi na obsah Jdi na menu
 


American Idol top 20

5. 3. 2010

Obrazek

 

BOYS:

Michael Lynche - It's a Man's, Man's World (James Brown)
- Skvělý začátek! Dokonale si upoutal mou pozornost. Michael zpívá krásně, má klasický černošský hlas, kterým zazpívá úplně všechno. Tato písnička se mu povedla víc než minulí Maroon 5.
Porotci: Randy dává standing ovation! Ellen chválí jako vždy. Kara je u vytržení a she's feeling it. Simon říká, že to jeho nejlepší vystoupení ever. :)

John Park - Gravity (John Mayer)
- Mnohem lepší než minulý týden. Sice mu to tam ještě sem tam ujelo, ale takovéto pomalejší věci mu sedí, předvede dobrou polohu svého hlasu.
Porotci: Randymu chybělo něco originálního na této verzi. Ellen chce více emocí. Kara tomu moc nevěřila. Simon komentuje podobně jako Kara (důvěryhodnost).

Casey James - I Don't Wanna Be (Gavin DeGraw)
- Skvělá písnička, intro mého seriálu One Tree Hill. Casey podle mě nemá na top 10. I když celkově není úroveň soutěžících něják valná, tento týpek mi prostě nesedí. Tady se mi zdál jeho hlas nějak roztřesený v refrénu. Ale ukázal, že umí hrát na kytaru, to zas jo.
Porotci: Randi souhlasil se mnou. :) (dobrá píseň, hlas nic moc, dobrá hra na kytaru). Ellen tam něco chybělo. Podle Kary to dnes bylo dva kroky zpátky. Simon souhlasí s Karou.

Alex Lambert - Everybody Knows (John Legend)
- Pokud na to nemá Casey, tak Alex už je jednou nohou v hrobě. Nervozita z něj tryskala do všech směrů. Navíc nemá ani extra hlas, (nejen) v refrénu mu to hodně ujíždělo. Takhle ne.
Porotci: Randymu se to líbilo. Ellen ho opět srovnává s banánem a chválí. Kara chválí jeho hlas (!?!) Podle Simona milionkrát lepší než minule, jen v sebe musí začít věřit. (OK, možná začínám být nahluchlá)

Todrick Hall - What's Love Got to Do with It (Tina Turner)
- Todrick chtěl touto písní ukázat, že není jen tanečník, ale i zpěvák. Mě se přesvědčit nepodařilo. V některých částech mu to znělo příjemně, ale celkově na mě jeho vystoupení působilo hodně amatérsky. Něco jako školní besídka.
Porotci: Randy radí, aby příště nic neměnil, jen zpíval. Ellen chce, aby zpíval a tančil, nelíbil se jí výběr písničky. Kara souhlasí s Ellen. Simon radí, aby tančil a nezpíval, protože to prostě nefunguje.

Jermaine Sellers - What's Going On (Marvin Gay)
- Oh yeh. Vlasy špatný. Vystoupení velmi dobré. Jermaine má dobrý hlas, tato písnička mu skvěle padla, neudělal žádné závažné chybky, trošku se i pohyboval po jevišti. Udělal na mě dobrý dojem.
Porotci: Randy to hodnotí jaksi taksi, v podstatě nic moc. Ellen chválí jeho styl, ale písnička jí nesedla. Kara si myslí, že to moc přehání, že to vypadá vynuceně. Simon si myslí, že to byl tak trochu kabaret, že musí změnit písničky.

Andrew Garcia - You Give Me Something (James Morrison)
- Po tomto vystoupení mám rozporuplné pocity. Andrew je sympaťák, sexy s těmi brýlemi, ve slokách to bylo tááák příjemné. Ale refrén mi k jeho hlasu neseděl.
Porotci: Randymu to k němu vůbec nesedělo. Ellen nesouhlasí, chce vytetovat jeho jméno na krk (narážka na jeho tetování :) ). Kara vidí jeho potenciál, Andrew musí podle ní zůstat v rytmu a musí je překvapovat. Simon vidí problém v tom, že si za dva týdny nedokázal vybrat vhodnou píseň.

Aaron Kelly - My Girl (The Temptations)
- Wow. První vystoupení dnes večer, které opravdu stálo za to. Začínám v toho klučinu opravdu věřit, pokud takhle bude pokračovat, dotáhne to daleko, mladé holky pro něj určitě budou hlasovat a v tomto případě zcela zaslouženě. My Girl je popovka, skvěle se hodící k jeho věku i hlasu. Dal jí bez větších chyb a zapracoval i na sebejistotě.
Porotci: Randy: O 200% lepší než minule. Ellen neseděla písnička, ale chválila jeho hlas. Kaře se to opravdu líbilo. Simonovi se to nelíbilo, prý si musí určit, jaký chce být umělec.

Tim Urban - Come On Get Higher (Matt Nathanson)
- On je takový Zac Efron! Dokonce i podobně zpívají. Tim byl tento týden o 100% lepší než minule (kdy to byla opravdu tragédie). Tato věc neměla takové výšky či dokonce falzety, melodie se držela v jedné rovině a to mu prospělo. Dokonce jsem si jeho vystoupení s kytarkou nakonec i docela užila.
Porotci: Randy to nepochápal, nebylo tam nic mimořádného. Ellen souhlasí. Podle Kary nic na písničce nezměnil. Simon nesouhlasí, prý to bylo mnohem lepší než minule, lepší písnička atd., prostě je ohromený. (Wow)

Lee Dewyze - Lips Of An Angel (Hinder)
- Jsem zamilovaná. :) Lee je tááák sexy, jej. A má skvělý hlas, trošičku nakřáplý, ale nepouští se do rockovek, přesně takhle si to představuju. Neměl svou kytaru, takže ho to trochu rozhodilo, ale celkově super.
Porotci: Randy l-l-liked it! :) Podle Ellen to bylo skvělé vystoupení. Podle Kary velké zlepšení oproti minulému týdnu, sice tam ještě byly problémy, ale už by ho mohla slyšet v rádiu. Simon říká, že je nejlepší zpěvák v soutěži, ale potřebuje víc sebejistoty.

1. Lee 2. Aaron 3. Michael 4. Tim 5. Andrew 6. Jermaine 7. John 8. Alex 9. Casey 10. Todrick

 

GIRLS:

Crystal Bowersox - Long As I Can See the Light (Creedence Clearwater Revival)
- Skvělé jako vždy. Crystal prostě umí zpívat, to se pozná hned. V této skladbě předvedla skvělý hlas, který nádherně sedí ke country. Jen je taková holka od vedle, nedokážu si jí moc představit jako vítězku American Idolu.
Porotci: Randy chválí její jedinečnost, že nikoho nenapodobuje. Ellen si myslí, že má syrový přírodní talent, že je skvělá. Kara vidí velké zlepšení oproti minulému týdnu, že se dostala do jiného levelu. Simon se přiznal, že jí minule hodně podcenil, porovnává jí s případem Kelly Clarkson (taky ze začátku neměla moc šance, nakonec je z ní vítězka).

Haeley Vaughn - The Climb (Miley Cyrus)
- Někde uvnitř Haeley je fakt dobrý hlas. Její problém podle mě je v tom, že je jí 16. Ještě ten hlas neumí dobře ovládat, proto jí to tak hrozně moc ujíždí a nedokáže udržen notu. Rozhodně je to lepší vystoupení než minule, ale pořád to není dostačující.
Porotci: Podle Randyho to nefungovalo, protože neměla žádnou souvislost s touto písničkou. Ellen souhlasí a říká, aby se nikdy nepřestala usmívat. Kara si myslí, že potřebuje tak rok na to, aby se naučila ovládat svůj hlas. Simon říká, že to bylo opravdu příšerné a znělka mu skáče do řeči. :)

Lacey Brown - Kiss Me (Sixpence None The Richer)
- Kara dává dobré rady. Kiss me k Lacey sedělo perfektně, zazpívala to suprově, bavila jsem se celou dobu. Doufám, že se tato sympaťačka dostane do finálových kol. I když nevidím takový potenciál jako u Allison Irahety. Ale určitě může překvapit.
Porotci: Randymu to přišlo jako karaoke. Ellen si myslí, že to bylo rozkošné. :) Kaře se líbil začátek, ale prý to mohla ještě víc ozvláštnit. Simonovi to přišlo lepší než minule, ale nebylo to zapamatovatelné.

Katie Stevens - Put Your Records On (Corinne Bailey Rae)
- I když je jen o rok starší než Haeley, umí se svým hlasem docela dobře pracovat. I když nejsem fanouškem této písničky, tuto verzi jsem si užila od začátku do konce.
Porotci: Randymu se první půlka zdála trošku falešně, ale druhou si užil. Ellen jí chce vidět ještě mladší. Kaře se líbil konec, takhle to musí Katie dělat pořád. Podle Simona jim neříká, jakým chce být umělcem.

Didi Benami - Lean On Me (Bill Withers)
- Jedna z mých oblíných soutěžících. Podle mě se jí to povedlo. Bez komentáře. :)
Porotci: Podle Randyho špatný výběr písničky. Ellen souhlasí, ale pořád má prý Didi dobrý hlas. Podle Kary to opravdu nebylo dobré, bylo to skoro karaoke. Podle Simona to je promarněná příležitost, pokud má takovéto vystoupení před miliony diváků.

Michelle Delamor - With Arms Wide Open (Creed)
- Michelle je pro mě zapomenutelná. Pokaždé když jí vidím mi přijde, že je tam poprvé, nemá pro mě nic extra, díky čemu by mi zůstala v paměti. Myslím si, že dnes to bylo lepší než minule, ještě to nebylo úplně ono, ale nejsem sklamaná. Taky jsem velkým fanouškem rukaviček, taky je chci. :)
Porotci: Podle Randyho skvělý outfit, ale nic extra neudělala s písničkou. Ellen chválí outfit a myslí si, že udělala dost s touto písní. Kařino nejoblíbenější vystoupení od Michelle. Simon souhlasí s Karou.

Lilly Scott - A Change Is Gonna Come (Sam Cooke)
- Další z mých favoritek. Lilly je výjimečná jak vzhledem, tak hlasem a vystoupením. Super hlas, super písnička, super outfit a super vystoupení.
Porotci: Randyho oblíbené vystoupení večera. Podle Ellen má Lilly 'TO', nejlepší vystoupení večera. Podle Kary měla Lilly právě svůj první moment. Simon z toho nebyl tolik vedle jako ostatní, ale bylo to pořád skvělé.

Katelyn Epperly - The Scientist (Coldplay)
- Krásná holka, pripomíná mi Naomi z 90210. Začátek byl trošku roztřesený, ale jak se dostala do refrénu, bylo to velmi příjemné na poslech. Rozhodně jedna z povedených věcí večera.
Porotci: Randymu se to líbilo, i když to bylo trošku pomalé. Ellen se cítila ospalá kvůli rychlosti písničky. Podle Kary si musí rychle uvědomit, kdo vlastně je. Podle Simona milionkrát lepší než minule, i když trochu 'corny'(?).

Paige Miles - Walk Away (Kelly Clarkson)
- Wow. Vůbec si nepamatuju její vystoupení z minulého týdne a to jsem se na to dívala před třemi dny. Ale tahle verze Kelly Clarkson byla skvělá! Skoro bych řekla, že se Paigin hlas blíží v některých momentech hlasu Kelly, proto bych klidně sežrala, kdyby tuto skladbu převzala jako vlastní na svém koncertěl
Porotci: Randy neví, jestli to byla nejlepší volba, bylo tam hodně slov, díky kterým nevynikl její hlas. Ellen loved it. :) Kara nás zasvětila do tvorby této písničky, brala by trochu méně úsměvu a víc naštvání. :) Simon souhlasí s Randym.

Siobhan Magnus - Think (Aretha Franklin)
- Jeden z vrochlů večera. Skoro si troufám říct to nejlepší na konec. :) Ani jsem během vystoupení nepsala komentář, jen jsem se nechala unášet na proudu Siobhan. :)
Porotci: Randyho to naprosto dostalo. :) Ellen to naprosto dostalo. :) Kara se nemůže přenést přes ten skvělý závěr (stojí za poslech!). Podle Simona některé části příšerné, závěrečná nota neuvěřitelná, takže trošku rozporuplné.

Zde hodně těsné pořadí, první čtyři předvedli stejně skvělé výkony, stejně pak další čtyři.
1. Katie 2. Lilly 3. Siobhan 4. Crystal 5.-6. Lacey + Didi 7. Katelyn 8. Paige 9. Michelle 10. Haeley

 

RESULTS:

Večer začal společnou (báječnou) písničkou I've got a feeling od BEP. Když už nic tak to bylo zábavné, vidět Alexe, jak nemá opravdu žádný rytmus v těle. :) A místy v refrénu to znělo skoro jako originál, docela bych to i srovnávala se skvělými výkony z loňských semifinálí.

První opouští soutěž John Park. Bere to statečně, ničeho nelituje, nic by nevzal zpátky a nakonec zazpíval skvělou verzi Gravity.

Druhým vyřazeným je Jermaine Sellers. Zdá se mi, že jim to tady zní mnohem lépe než předevčírem. Ale možná to je jen tím, že si to pouštím na lepší repráčky. :)

Danny Gookey - My Best Days Are Ahead Of Me: Tak za prvé, co to má za bradku? :D Nee, Danny je prostě boží, celou Ameriku a mě si získal už loni, letos má tuto skvělou funkci Lee. Danny zazpíval skvěle jako vždycky, pomohla mu i skvělá písnička, doufám že to tak půjde dál, zatím nesklamala ani Allison, ani Danny.

První vyřazenou dámou je Michelle Delamor. Jako první jsem u ní spatřila nějaké emoce. Ale přemohla se a nebrečela. Svou farewell píseň zazpívala tak, že z ní city jen lítaly. I přes to mě nějak nemrzí, že soutěž opouští. Jak jsem psala výše, byla pro mě naprosto zapomenutelnou.

Poslední vyřazenou tento týden je Haeley Vaughn. Mé oblíbené jméno jde domů. Na to, že je jí 16, se drží opravdu dobře, bere své vyřazení s úsměvem. Po Cestě soutěží se ale už neudržela a její závěrečné vystoupení bylo opravdu plné emocí a pláče. Konečně něco důvěryhodného.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář