Jdi na obsah Jdi na menu
 


American Idol top 16

12. 3. 2010

 

Obrazek

 

GIRLS:

Katie Stevens - Breakaway (Kelly Clarkson)
- Důstojný začátek večera. Katie je, jak je jistě patrné z předešlých komentářů, jedna z mých oblíbených soutěžících v této sérii. Tato písnička se k ní ale vůbec nehodila. Refrén vyšel trošku lépe, když se dostala dovyšších poloh, celkově ale podle mě její nejhorší semifinálový výkon.
Porotci: Randy: karaoke; Ellen: dobrá píseň, ale nedůvěryhodnost; Kara: má talent, ale ne zkušenosti, Simon: neví, jaký umělec chce být, ale na druhou stranu si bere rady k srdci.

Siobhan Magnus - House of the Rising Sun (The Animals)
- Siobhan nemá ten nejlepší hlas v soutěži, ale v kombinaci s jejím vzhledem a vystupováním to prostě funguje. Písnička mi k ní neseděla, byla na můj vkus moc nudná, úplně o ničem. K Siobhan by mi víc sedělo něco víc veselejšího a mladšího. V konečném důsledku ale nesklamala.
Porotci: Randy, Ellen a Kara: skvělé, dokonalé, nejlepší; Simon: minule mnohem lepší, neudělala nic zvláštního s písničkou, neměla tam ,,moment''.

Lacey Brown - The Story (Brenda Carlise)
- Další pomalá věc, za chvíli u toho usnu. :) Lacey to ale zazpívala krásně a něžně. Ale minulé Kiss me se mi líbilo víc. Rozodně si ale myslím, že patří do top 12.
Porotci: Randy, Ellen: nejlepší co měla; Kara: kvůli takovýmto vystoupením je zde; Simon: dobré, ale ještě nenašel tu pravé spojení Lacey s písničkou.

Katelyn Epperly - I Feel the Earth Move (Carole King)
- Tato písnička se nese pořád na stejné vlně, není tady prostor na vyzdvyžení svých hlasových kvalit. Čím je tato píseň zvláštní je to, jakou energii do toho interpret vloží. A Katelyn ji vložila sakra málo.
Porotci: Randy: žádné spojení, nic speciálního, trochu ospalé; Ellen: špatná písnička, nebylo to dostačující; Kara: bylo to prostě špatně; Simon: jako vyžádané vystoupení večer v restauraci.

Didi Benami - Rhiannon (Fleetwood Mac)
- Jak tam stála a zpívala s kytarou, připadala mi jako starší verze výborné Taylor Swift. Jen mi k tomu chyběla nějaká skvělá písnička, kterých má Taylor spousty. Nevím, co to dnes večer je, ale všichni zpívají jako by zvonil umíráček.
Porotci: Randy: mnohem lepší než minule, žádný wow moment; Ellen: dobrá práce; Kara: jeden z nejlepších momentů této série; Simon: souhlas s Karou, nejlepší dnes večer, celé vystoupení bylo wow moment.

Paige Miles - Smile (Nat King Cole)
- Další uspávačka, ale tentokrát moje oblíbená. :) Od doby, kdy ji přezpívalo obsazení Glee se vždycky zasním, když ji slyším. U Paige to ale nefungovalo. Na začátku jsem si říkala, že to bude velký wow moment, ale postupně se začalo kazit co mohlo. Vůbec to nesedělo.
Porotci: Randy, Ellen, Kara, Simon: It was just wrong. Špatná píseň, špatné aranžmá...

Crystal Bowersox - Give Me One Reason (Tracey Chapman)
- Tahle holka je prostě přirozená, na jevišti jako doma. Takový balíček toho hudebního nejlepšího je pak radost sledovat, ať už zpívá cokoliv. Těším se, až jednou bude mít písničku, kterou znám a budu si moct zpívat s ní.
Porotci: Randy: je fanoušek, vše bylo super; Ellen: nejlepší vystoupení večera; Kara: to je to o čem pořád mluvíme; Simon: na miliardy procent bude v top 12, má sebedůvěru.

Lilly Scott - I fall to Pieces (Patsy Cline)
- Lilly vypadala s tou malou kytarkou či co to bylo jako Michael s normální kytarou. :) Pravděpodobně moje nejoblíbenější dívka letošního ročníku. Písničku sice neznám, ale v tomto podání bych si ji v rádiu zamilovala. Svěží, mladé, originální.
Porotci: Randy, Ellen, Kara: super; Simon: odvážné, ale nemělo to jiskru.

1. Lilly 2. Didi 3. Crystal 4. Lacey 5. Siobhan 6. Katie 7. Paige 8. Katelyn

 

BOYS:

Lee Dewyze - Fireflies (Owl City)
- Nejsympatičtější chlap v soutěži a můj favorit. :) V tomto kole opět předvedl skvělý výkon, vybral si velmi chytlavou věc a navíc s tou kytarou vypadal přirozeně a uvolněně, takže nic nebránilo divákovi, aby si jeho vystoupení naplno užil. Doufám, že se ve finálových kolech dostane hodně daleko. Nevím, jestli už jsem to nepsala minule, ale trošku mi připomíná Dannyho z loňského ročníku.
Porotci: Randy: fungovalo to; Ellen: bylo to skvělé; Kara: udělal z této písničky lepší věc; Simon: neměl zde moment, ale vidí neustálý progres

Alex Lambert - Trouble (Ray LaMontagne)
- Já nevím, tenhle kluk mi prostě ničím nesedí, od zpěvu po vzhled. Proto se možná až moc soustředím na chyby a nedokážu si celkové vystoupení pořádně užít. Každopádně musím uznat, že tento výkon je o desítky procent lepší než výkon v prvním kole.
Porotci: Randy: neskákal radostí, ale docela dobré; Ellen: neustále se zlepšuje; Kara: musí se odpoutat, zkusit možná unplugged verzi s kytarou; Simon: souhlas s Karou, musí si představit např. Randyho v bikinách :)

Tim Urban - Haleluyah (Jeff Buckley)
- To, že si vybral akustickou verzi, mu zaručeně pomohlo. Stejně jako Alex se Tim každý týden zlepšuje, ale pořád mi jeho písničky přijdou zapomenutelné. S touto verzí má ale šance dostat se do top 12. A pokud půjde ještě dál, bude největším překvapením ročníku, vždyť ho porotci původně neposlali do top 24!
Porotci: Randy: dobrá práce; Ellen: šla za ním na jeviště, objala ho a křičela, že to bylo fantastické; Kara: patří do top kluků (!); Simon: velmi chytrá volba, daleko nejlepší Timovo vystoupení v soutěži

Andrew Garcia - Genie in the Bottle (Christia Aguilera)
- Velmi, ale velmi špatná volba písničky. Tento typ je ideální pro teenagerovské typy, jakým byla Christina, když tuto věc nazpívala. Andrew udělal skvělou Paulu Abdul, ale tohle opravdu nebylo ono. V semifinále se mu celkově nedaří, přitom je to takový sympaťák, doufám, že mu lidé dají ještě šanci.
Porotci: Randy: znělo to, jako by písnička měla jen tři noty; Ellen: pořád si myslí, že se to lidem bude líbit; Kara: sklamaná, protože to prostě nebylo skvělé; Simon: souhlas s Karou, bylo to trošku zoufalé, postupuje nazpátek

Casey James - You'll think of me (Keith Urban)
- Musím říct, že jak se mi Casey nezamlouvá, tak tohle vystoupení mě tak nějak dostalo. Určitě je to dáno písničkou, tenhle typ je přesně to, co žeru nejvíc. Myslím si, že to Casey zazpíval nejlíp, jak uměl, na víc už se prostě nezmůže. Nevím, jestli má na top 12, ale myslím si, že lidé ho tam pošlou.
Porotci: Randy: bylo to moc bezpečné, žádný odvaz; Ellen: bylo to skvělé; Kara: pomalu se dostává zase na Caseyho notu, ale chyběla jí jisrka; Simon: druhé nejlepší - lepší než minule, ne tak dobré jako první týden

Aaron Kelly - I'm already there (Lonestar)
- Pro mě je Aaron americká verze Joa McElderryho z britského X Factoru. Aaron má skvělý rádiový hlas a popový styl, který uchvátí posluchačky do 16 let a mě. :) Chtělo by to mírně změnit vizáž, ale hlasově perfektní, ať zpívá, co chce.
Porotci: Randy: dobrá práce; Ellen: moc velká píseň pro něj, nebylo to úžasné; Kara: jak může cítit spojitost s touto písničkou, když mu je 16; Simon: Kara řekla kravinu, písnička má prostě emoci a Aaron se snažil ji od tamtud dostat

Todrick Hall - Somebody to Love (Queen)
- Myslíte, že to mají schválně dané od Foxu, že v každém díle se musí objevit písnička, kterou přezpívalo obsazení Glee? :D Glee verzi poslouchám několikrát denně, je prostě boží. Jak Todrick začal, říkala jsem si, že to bude další katastrofa. Ale jak se dostal z falzetu do normální polohy, začalo to znít dost povedeně. Celkově velmi slušné vystoupení, které ho může dostat do top 12.
Porotci: Randy: Todrick je zpět!; Ellen: znělo to jako gospel a fungovalo to; Kara: místy hodně dramatické, jako slovo boží, jako Glee :D; Simon: Todrick je zpěvák na Broadway, ale udělal něco jiného než viděli celý večer (kytara, stolička)

Michael Lynche - This woman's work (Maxwell)
- Michael je sympatický chlap s dojemným příběhem, který navíc dobře zpívá. Rozhodně si zasloužil místo v top 12. Tipovala bych, že se v soutěži dostane hodně daleko, možná tak daleko, jako Rubben v 2. sérii. ;) Tak nadšená jako porotci jsem z toho sice nebyla, ale je fakt, že to byl solidní výkon a tečka za večerem.
Porotci: Randy: Fakt? Fakt fakt?? Neuvěřitelné, hooot; Ellen: vypadá to, že show právě začala; Kara: brečí a brečí; Simon: nejlepší vystoupení celých live shows

1. Lee 2. Aaron 3. Casey 4. Todrick 5. Michael 6. Tim 7. Alex 8. Andrew

 

RESULTS:

1. Randy v bikinách :D Nenápadná fotomontáž...

2. top 16 - I haven't met you yet (Michael Bublé): skvělá písnička a také skvělá verze, především pánská část, rozhodně nejlepší společné vystoupení letošního roku

3. Bye bye Katelyn Epperly . Katelyn nepatřila k nejlepším zpěvačkám, i když Paige se toto kolo nepovedlo, zasloužila si místo v top 12 víc. Katelyn se skvěle rozloučila s I feel the Earth move, mnohem lepší verze než minule.

4. na 15. místě skončil Todrick Hall a já jsem málem chytla infakrt. Už jsem slyšela Ryana, jak říká, že domů jde Lee. Todrick mi ve finále chybět nebude, i když se mu Somebody to love opravdu povedlo. Dnes měl podařený i úvodní falzet a dokázal, že zpívat umí.

5. Matt a Scott - Tell her about it (Billy Joel): Wow, úžasné. Matt byl loni skvělý, Scott trošku méně, ale taky měl pár povedených čísel. Tenhle duet předvedl skvělý souzvuk hlasů i hrací schopnosti (oba se doprovázeli na klavír). Třešničkou na dortu byl výběr písničky. Její energie vnesla do tohoto hořkosladkého večera novou jiskru. :)

6. na 14. místě se umístil Alex Lambert. Nic moc překvapení, na Alexe už se to valilo nějakou dobu. I když včera zabojoval, nestačilo to na postup do top 12. V poslední písničce předvedl slušný výkon obohacený o emoce, co ž se vždycky cení.

7. v imaginárním souboji Katie a Lilly prohrála Lilly Scott. Je to opravdu škoda, obě jsou výborné zpěvačky, takže trošku smíšené pocity, na jednu stranu radost, že Katie postoupila, na druhou stranu je velká škoda, že Lilly končí v soutěži, její výkony byly celou dobu výborné. Její farewell song I Fall to Pieces byl jednoznačným vrcholem celého dílu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář